Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

"Išmanusis peilis" atskirs vėžinį audinį nuo sveiko

19/07/2013

Taip pat skaitykite

TIKROJI TIESA APIE VAIKŲ MAITINIMĄ UGDYMO ĮSTAIGOSE Pasibaigęs gripo sezonas: neišvengta epidemijų, komplikacijų, mirčių Kokie požymiai rodo, kad maistas tau žalingas? Sugriauti mitai apie sveiką mitybą

Vašingtonas, liepos 19 d. (AFP-BNS). Naujas chirurginis peilis per kelias sekundes galės atskirti vėžinį audinį nuo sveiko ir padės šalinti auglius operuojant, nurodoma trečiadienį paskelbtoje studijoje.

Peilis "iKnife" analizuoja garus, pasklindančius, kai chirurgas šalina audinį, naudodamas elektros srovę, ir akimirksniu praneša, ar audinys yra vėžinis, ar sveikas.

Bandymai su 91 pacientu parodė, kad šio "įrankio diagnozės yra nepaprastai tikslios", todėl jis tikriausiai yra "pakankamai patikimas, kad būtų pradėtas plačiai naudojamas operacinėse", - sakoma JAV žurnale "Science Translational Medicine" paskelbtame straipsnyje.

"iKnife" veikia naudodamas masės spektrometrijos metodą, analizuodamas dūmus, susidarančius per operacijas išgarinanti audinius, ir per tris sekundes pranešdamas chirurgui, kokios yra jo ląstelės.

Šiuo metu naudojami metodai, įskaitant pašalintų audinių analizę patologijos laboratorijoje, yra "brangūs ... ir dažnai nepakankami", o juos naudojant rezultatai paaiškėja tik maždaug po 20-30 minučių, rašo tyrėjai iš Vengrijos ir Didžiosios Britanijos.

"Pažymėtina, kad įprastoje klinikinėje praktikoje nėra beveik jokių technologijų, kurios padėtų chirurgams tiksliau atskirti vėžinius audinius", - sakoma studijoje.

Dėl šio netikrumo pacientus neretai tenka pakartotinai operuoti arba baigtis būna dar blogesnė, nes daugelio minkštųjų audinių navikų nepavyksta pašalinti netgi per kelias operacijas, pažymėjo tyrėjai.

"iKnife" gali "papildyti dabartinę auglių diagnostiką ir turi potencialą daryti įtaką sprendimams "prie operacinio stalo", galiausiai pagerinant onkologinį gydymą", - rašo studijos autoriai.

Vien Didžiojoje Britanijoje kasmet užregistruojama naujų susirgimo vėžiu atvejų, o gydant onkologinius susirgimus atliekama 1,8 mln. operacijų, nurodoma straipsnyje pateikiamoje papildomoje informacijoje.

"iKnife" buvo išbandytas su audinių mėginiais, paimtai iš 302 pacientų. Tarp tirtų mėginių buvo skrandžio, storosios žarnos, kepenų, plaučių, krūtų ir smegenų navikų pavyzdžiai. Vėliau šis peilis buvo išbandytas per 91 operaciją, šalinant vėžinius audinius.

Atliejant tyrimus su "iKnife", kurio veikimas pagrįstas "greitosios evaporacinės jonizacijos masės spektrometrijos" technologija (REIMS), per visas 91 operaciją rezultatai sutapo su histopatologinės analizės rezultatais, sakoma studijoje.

Tačiau "iKnife" tikriausiai nebus pradėtas pardavinėti dar bent metus, vienas iš to straipsnio autorių Jeremy Nicholsonas (Džeremis Nikolsonas), dirbantis Imperijos koledže Londone, sakė naujienų agentūrai AFP.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS