Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Nori nepriaugti svorio - pusryčiauk

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Kodėl nuolat kenčiame pilvo skausmus? Stresas, jo poveikis ir valdymas Pasibaigęs gripo sezonas: neišvengta epidemijų, komplikacijų, mirčių Renkantis sporto klubą, moterys pirmenybę teikia žemesnei kainai, vyrai – maloniai kompanijai

Turbūt pažįstamas vaizdas – brėkšta rytas, dar tamsu. Skamba žadintuvas, o akis praplėšti taip sunku... Šokame iš lovos - iki darbo liko 40 minučių – dušas, plaukų fenas, rengiamės, šokame į batus ir pro duris...
Stop, stop, stop. O pusryčiai?
 
Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos mokslininkų tyrimais nustatyta, kad žmonės kurie valgo pusryčius, būna darbingesni, geriau koncentruoja dėmesį, jų geresnė atmintis, geresnė nuotaika, jų mažesnis blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, rečiau serga antrojo tipo cukriniu diabetu, ir, kas įdomiausia, rečiau būna nutukę.
 
Taigi, norintys nepriaugti svorio arba jį sumažinti, pirmiausia turi pradėti sveikai pusryčiauti. Pabrėžiu – sveikai. Priešingu atveju, riebūs arba gausūs angliavandeniais pusryčiai bus tokie pat beverčiai, kaip ir visiškas pusryčių nevalgymas. Kodėl taip svarbu pusryčiauti?
 
Mūsų organizmo ląstelės per naktį dirbo – valėsi, šalino toksinus, įsisavino maistines medžiagas, išnešiojo jas į visas ląsteles, sudėliojo į reikiamas vietas. Po naktinės ląstelių regeneracijos ir atstatymo procesų, ryte jos būna ištroškusios, pavargusios, alkanos, nusilpusios ir be energijos. Ir ką jos gauna? Dažniausiai kavos su cukrumi ir chemine grietinėle, saldžią rafinuotų miltų bandelę, cigaretės dūmą, arba visai nieko...

Bet čia turbūt ne apie Jus. Jūs keliatės 15min anksčiau, išgeriate porą stiklinių vandens ir užkaičiate puodą, kuriame, kol prausitės, išvirs puiki natūralių grūdų (išbrinkintų vakar iš vakaro) košė, kurią pagardinsite lašeliu sėmenų aliejaus. Arba kepate omletą, su brokoliais ir pomidorais. Arba išsiverdate kiaušinių. O gal varškė su sėmenų aliejumi, kaip pataria dr. Johanna Budwig. Na, o jei visai nebespėjate – pilno grūdo duonos riekė su avokadu. O jei ir tai per sudėtinga – nusipirkite baltyminį maistinį kokteilį. Puikus pasirinkimas. Pamaitinsite savo ląsteles.
 
Jei taip pradėsite dieną, vakare valgysite mažiau, nes teisingai užsuksite dienos maitinimosi rėžimą. Baltyminio pagrindo subalansuoti pusryčiai leis išvengti nekontroliuojamo alkio ir nuolatinio noro užkandžiauti. Jums bus lengva kontroliuoti savo svorį. Jūs nejausite silpnumo ir nuovargio dienos eigoje, būsite budrūs ir gerai jausitės. Teisingi pusryčiai- tai liesas baltyminis maistas (ryte rekomenduojama 20-30gr baltymų), kurį papildo žalios daržovės (lėtieji angliavandeniai). Tokie pusryčiai nesukels staigaus cukraus lygio padidėjimo kraujyje, kasai nereiks išskirti didelio kiekio insulino tam cukrui surinkti ir jo perteklių sudėti į riebalines ląsteles. Ir tai dar ne viskas- staigus insulininis šuolis iššaukia staigų cukraus lygio kraujyje kritimą žemiau normos, kas reiškia greitai ateinantį alkį, irzlumą, nuovargį. Po šių insulininių kalnelių mums norisi tik ,,blogojo“, ,,greitojo“, nesveikų angliavandenių maisto.

Tai ir užsuka tą ciklą, kuris vėliau kartojasi dienos eigoje. Mes nebegalime valdyti savo apetito ir priklausomybės nuo blogo maisto. Tai viena iš priežasčių, dėl ko ima augti mūsų svoris.

Taigi, neteisingai pradėję dieną, užsukame neteisingą angliavandenių naudojimo ciklą. Valgykite teisingus pusryčius, tuomet neišalksite ir galėsite kontroliuoti sekančius dienos valgius.
 

 

Lina Klimavičienė

Sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė