Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Sugauta lietuvaičių gauja, pavogusi virš 400 automobilių

26/07/2013

Taip pat skaitykite

Didžiojoje Britanijoje vagiliavusi lietuvė įkalinta dvejiems metams Kinijoje moksleivis užsakė savo tėvo ir sesers nužudymą Valkininkų globos namų darbuotoja kaltinama smurtavusi prieš mažamečius Raseinių rajono gyventoja pasigedo 50 tūkst. litų

Vos prieš savaitę britų spaudoje pasirodė antraštės su dar dvejomis lietuvaičių pavardėmis, kurie įkalinti šešeriems metams.

D.Britanijos policija sučiupo organizuotą lietuvių nusikaltėlių grupuotę, kuri pavogusi daugiau nei kelis šimtus automobilių visoje šalyje. Grupuotė vertėsi automobilių vagystėmis, vertingų detalių išardymu bei automobilių dalių išplukdymu į užsienio šalis (didžioji dauguma vogtų automobilių toliau keliaudavo į Lietuvą).

Šioje grupuotėje vagystėmis užsiimdavo vienuolika žmonių.  D.Britanijos spauda teigia, jog grupuotė pavogė virš 400 automobilių, kurių bendra vertė, kaip spėjama, siekė daugiau nei £10 milijonų.

Nusikalstamaja veikla vyrai užsiiminėjo net septyniuose įrengtuose sandėliuose, kuriuose laikydavo vogtus automobilius, o neretai patys išrinkdavo automobilius dalimis.

Kaip paaiškėjo, šiai grupuotei vadovavo Raimundas Matulevičius, gyvenantis  28 Firbank Close, Beckton rajone.  Į nusikalstamąją veiklą buvo įtrauktas ir jo brolis-  Evaldas Matulevičius, gyvenantis 31 Stokes Rd, East Ham rajone. Pastarasis dar buvo apkaltintas vogtų automobilių slėpimu savo namuose.

Likusiems gaujos nariams buvo skirta ne mažiau atsakinga pareiga- jie buvo įpareigoti išrinkti kokius automobilius verta vogti ir kaip patogiausia tai padaryti.

Metropolitan Policijos pareigūnų nuomone, šie žmonės užsiiminėjo tokia nelegalia veikla jau nuo 2010 metų.

Nors abu lietuvaičiai savo kaltę neigė, bausmės išvengti nepavyko- D.Britanijos teismas nepasigailėjo lietuvaičių. Raimundas Matulevičius buvo nuteistas kalėti šešeriems metams už vogtų daiktų laikymą. Jo dešinioji ranka Tomas Matulevičius taipogo buvo nuteistas kalėti 5 metus.
Likusieji grupuotės nariai, įskaitant Evaldą Matulevičių buvo nuteisti skirtingiems terminams. Evaldas Matulevičius nuteistas 14-kai mėnesių.

Pirmoji nuotrauka- Evaldas Matulevičius, antroji- Raimundas Matulevičius.