Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Australas pripažintas kaltu dėl buvusios balerinos nužudymo

27/11/2013

Taip pat skaitykite

Kauno policija aptiko Vokietijoje vogtų automobilių už 1 mln. litų Kauno muitininkai sulaikė kontrabandinių cigarečių už daugiau nei 64 tūkst. litų Policija sulaikė jauną vyrą dėl komentaro internete apie gėjų eitynes Ukmergės rajone žuvo dviratininkė

Sidnėjus, lapkričio 27 d. (AFP-BNS). Australijos teismas, baigdamas visos šalies dėmesį kausčiusią bylą, trečiadienį pripažino Simoną Gittany (Saimoną Gitanį) kaltu dėl savo draugės kanadietės nužudymo išstumiant ją iš jų buto Sidnėjaus dangoraižyje balkono.

S.Gittany buvo apkaltintas tuo, kad 2011 metų liepą išstūmė savo sužadėtinę, buvusią baleriną Lisą Harnum (Laizą Harnem) iš buto 15-ajame aukšte balkono. Jis įtūžo sužinojęs, kad ji rengiasi jį palikti.

40 metų nuteistasis, kurį teisme rėmė nauja gražuolė draugė, tvirtino esąs nekaltas, ir sakė, kad 30 metų L.Harnum buvo perlipusi turėklus, paslydo ir nukrito, o jis bandęs ją gelbėti.

Tačiau teisėja Lucy McCallum (Liusi Makalum), kuri bylą nagrinėjo be prisiekusiųjų, sakė, jog tai, kad ant stiklinių turėklų nebuvo L.Harnum pirštų atspaudų, jo scenarijų daro neįtikimą.

"Daug kartų kaltinamajam duodant parodymus mane apimdavo jausmas, kad jis atlieka kažkokį vaidmenį, pasakoja istoriją, kuri atitinka faktinius įrodymus, bet - ne daugiau", - sakė L.McCallum, kurią citavo " Australian Associated Press".

Bausmė S.Gittany, kuris paskutinėmis teismo proceso savaitėmis buvo sulaikytas, bus paskirta vasario mėnesį.

L.McCallum taip pat sakė, kad liudininkas Joshas Rathmellas (Džošas Ratmelas), kuris tuo metu pro tą namą ėjo į darbą ir pamatė, kaip L.Harnum iškrito, pateikė įtikinamą pasakojimą.

Tuo metu J.Rathmellas manė, jog S.Gittany tikriausiai "atsikratė" bagažo ar šiukšlių, ir ėjo toliau, bet vėliau suprato, kad tai buvo žmogus, ir iškvietė policiją.

Pasak L.McCallum, nors S.Gittany ir L.Harnum mylėjo vienas kitą, nėra abejonių, kad kaltinamasis buvo "kontroliuojantis, dominuojantis ir, kartais, smurtaujantis" žmogus.

"Esu įsitikinusi, kad 2011 metų liepos pabaigoje ta įtampa pasiekė lemiamą tašką", - sakė teisėja.

Naujojo Pietų Velso Aukščiausiasis teismas išgirdo, kad S.Gittany slapta sekė L.Harnum telefoną ir bute bei aplink jį įrengė stebėjimo kameras.

Viena tų kamerų moters žūties vakarą nufilmavo, kaip S.Gittany sulaiko L.Harnum laiptinėje ir įsitempia ją atgal į butą. L.Harnum šaukė: "Prašau, padėkit man, padėkit man, Dieve, padėkit man".

Dabartinė S.Gittany draugė, kuri dalyvavo teismo posėdžiuose, kaip pranešama, po nuosprendžio šaukė teisėjai, kad ji "ne taip" suprato, ir išbėgo iš teismo salės.

L.Harnum motina sakė, kad šioje byloje laimėtojų nėra ir kad ji visados gedės savo dukters, kurios atvejis, kaip ji tikisi, bus garsus aliarmo signalas jaunoms moterims.

"Jaunoms moterims, atsidūrusioms tokiose situacijose, kokioje buvo atsidūrusi mano duktė, reikia balso", - sakė Joan Harnum (Džoan Harnem).

BNS informacija

Nuotrauka: morguefile.com