Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Byloje dėl pareigūnų darbo Kaune - slapta įrašytas kriminalisto T.Ulpio pokalbis

10/09/2013

Taip pat skaitykite

Prie Lenkijos sienos muitininkai vilkike aptiko 216 kilogramų hašišo Vilniuje negyvas rastas Seimo nario A.Kašėtos sūnus Kraštutinių dešiniųjų rašytojas Paryžiaus katedroje nusižudė dėl gėjų santuokų Širvintų rajone nužudytas Baltarusijos pilietis

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS). Teisme nagrinėjant bylą dėl policijos darbo reaguojant į nužudymus, dėl kurių kaltintas Drąsius Kedys, antradienį pradėtas klausyti garso įrašas, kuriame kalbėjo vienas iš kriminalinės policijos vadovų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Policijos departamento pareigūnų galimo netinkamo pareigų atlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo reaguojant į įvykius Kaune, kai buvo nužudyti teisėjas Jonas Furmanavičius ir Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė.

Teismo posėdyje pradėtas klausyti daugiau nei valandos trukmės įrašas, kuriame vienas iš kaltinamųjų - buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro vado pavaduotojas Tomas Ulpis - kalbasi su kitais pareigūnais. Įrašas darytas T.Ulpiui nežinant.

Anksčiau šio pokalbio įrašas buvo laikomas dingusiu, byloje figūravo tik pagal jį darytas protokolas. Tačiau prokuroras Arūnas Verenius pateikė teismui šio pokalbio įrašo kopiją.

T.Ulpis teisme aiškino, kad įrašas nėra tapatus protokolui, abejojo tiek įrašo, tiek pagal jį daryto protokolo patikimumu. Protokole esą užfiksuotas jo teiginys, kad Mindaugas Žalimas jį informavęs apie šešis asmenis, kuriuos ketina nužudyti Drąsius Kedys, tačiau įraše tokių jo žodžių negirdėti.

A.Verenius, paprašytas pakomentuoti, ar šis įrašas įrodo galimą pareigūnų pareigų neatlikimą, žurnalistams tepasakė, kad "šiandien jis dar nieko neįrodo, jis yra tiriamas".

Prokurorassakė kol kas neturintis abejonių dėl įrodymų patikimumo - esą pagal garso įrašą daromame protokole yra fiksuojama esmė, be to, įrašą ausinėmis perklausantis protokoluotojas gali girdėti daugiau nei jo klausytojai teismo salėje. Jis taip pat aiškino, kad įraše girdimi trukdžiai galėjo atsirasti įrašymo įrangai reaguojant, pavyzdžiui, į mobilųjį telefoną.

Įrašas bus baigtas klausyti kitame posėdyje spalio mėnesį.

Kaltinamai teismo nagrinėjamoje byloje pateikti buvusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, T.Ulpiui, Kriminalinio policijos biuro pareigūnams, operatyvinius veiksmus atlikusiems Dariušui Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui bei jų vadovui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui.

Žiniasklaidoje skelbta, kad prieš žudynes apie planuojamus D.Kedžio veiksmus esą buvo įspėta policijos vadovybė. Apie tai žiniasklaidai pranešė M.Žalimas. Jo teigimu, prieš žudynes Kaune 2009 metų spalį, kai buvo nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, apie planuojamus D.Kedžio veiksmus jis esą įspėjo Policijos departamento vadovybę. Tačiau pareigūnai neva nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų kelią žudynėms.

Prokurorai sako nustatę, kad du žmones nužudė kaunietis D.Kedys, kurio buvusi sugyventinė L.Stankūnaitė yra V.Naruševičienės sesuo.

D.Kedys kaltino V.Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L.Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, pačios V.Naruševičienės mažametę dukrą. J.Furmanavičių ir A.Ūsą D.Kedys kaltino pedofilija. Teismai A.Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D.Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Teisėsauga teigia, kad jis mirė nesmurtine mirtimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Kriminalai. Lietuva