Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Teismas didelės korupcijos byloje buvusius Trakų vadovus nuteisė kalėti

27/06/2013

Taip pat skaitykite

Šilutės rajone dėl rastų sprogmenų buvo sustabdytaa traukinių eismas Už melagingus parodymus nuteistas panevėžietis Vilniuje moteris žemėje bandė slėpti stiklainį su narkotikais Už trylikametės išžaginimą ir nužudymą kalėti dešimt metų nuteistas paauglys prašo švelnesnės bausmės

Vilnius, birželio 27 d. (BNS). Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį didelės korupcijos byloje kalėti nuteisė tris buvusius Trakų savivaldybės vadovus - buvusį merą Vytautą Petkevičių, buvusį tarybos narį Saulių Raščiauską ir buvusį administracijos direktorių Leonardą Karnilą.

Teismo nuosprendžiu V.Petkevičius kalės penkerius metus, S.Raščiauskas - šešerius metus, o L.Karnila - septynerius. Vilniaus apygardos prokuratūra buvusius valdininkus po nuosprendžio paskelbimo buvo prašiusi suimti teismo salėje, tačiau teismas nusprendė to nedaryti, kol neįsiteisės nuosprendis. Paskelbtas nuosprendis per 20 dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

V.Petkevičius nuteistas už šešis bylos epizodus, S.Raščiauskas - už septynis, L.Karnila - už 11 korupcinio pobūdžio epizodų. Teismas taip pat nusprendė iš jų konfiskuoti pinigus: per 58 tūkst. litų - iš L.Karnilos, per 38 tūkst. litų - iš S.Raščiausko, 29 tūkst. litų - iš V.Petkevičiaus.

V.Petkevičius ir L.Karnila šiuo metu yra Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai, L.Karnila priklauso Liberalų ir centro sąjungai, V.Petkevičius yra socialdemokratas.

Kaltinamasis R.Raščiauskas buvo Trakų mero Vinco Kapočiaus patarėjas.

"Buvusių trijų savivaldybės vadovų veikla buvo nukreipta ne tarnauti žmonių gerovei, o gauti didesnės naudos", - yra sakęs valstybės kaltintojas.

Jo teigimu, Trakų rajone tuo metu be kyšių negalėjo veikti nė viena bendrovė, teisėtais būdais verslininkai negalėjo laimėti konkursų.

Prokuroras Linas Kuprusevičius taip pat yra sakęs, kad tuometinių savivaldybės tarnautojų veikla buvo panaši į nusikalstamos grupuotės veiklą.

Nuteistos ir bendrovės "Elektros pasaulis", "Altitudė", "Vilungė", "Baltic Faber" bei "Dializės centras".

Ikiteisminis tyrimas dėl L.Karnilos ir kitų Trakų rajono savivaldybės pareigūnų veiklos pradėtas dar 2007 metų balandį. Bylos duomenimis, savivaldybės administracijos direktorius reikalavo 100 tūkst. litų kyšio, kad bendrovei "Dializės centras" palankiomis sąlygomis būtų išnuomota sena ligoninės katilinė.

Savivaldybės įmonė "Trakų šilumos tinklai" šias patalpas iš tiesų išnuomojo "Dializės centrui". Įtariama, kad L.Karnila tarėsi su "Dializės centro" atstovu dėl patalpų nuomos palankiomis sąlygomis.

Dėl šios nuomos administracijos direktorius esą suderino su Trakų rajono meru V.Petkevičiumi. Baudžiamojoje byloje yra duomenų, kad verslininkai versti mokėti ne tik savivaldybės politikams, bet ir remti jų atstovaujamas partijas.

Byloje minimų nusikaltimų padarymo metu meras V.Petkevičiaus priklausė Naujajai sąjungai, jo pavaduotojas S.Raščiausko bei administracijos direktorius L.Karnila - Liberalų ir centro sąjungai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS