Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

10 gražiausių vietų Kroatijoje, kurias privalu aplankyti

16/08/2013

Taip pat skaitykite

Auksu tviskantys Jungtiniai Arabų Emyratai Svajonių atostogos ar nesėkminga investicija? Trys tūkstančiai salų kvepiančių lotoso žiedais Andalūzija

Buvo laikai, kai Kroatija buvo laikoma viena paslaptingiausių vietų Europoje. Jos natūralus gamtos grožis, senoviniai miestai primena viduramžius, susidaro įspūdis, kad viduramžiai čia buvo vos prieš 30 metų.

Nors istorija Krooatijai buvo negailestinga, dar ir dabar likę nemažai neužgydytų žaizdų, keliautojai iš visos Europos atranda čia nuostabių dalykų. Kroatija turi ką pasiūlyti – nuo prašmatnių pajūrio kurortų iki laukinių, atšiaurių nacionalinių parkų...

Pristatome Jums 10 gražiausių vietų, kurias būtinai turite aplankyti Kroatijoje.

  

Dalmatijos pakrantė

Legendinė Dalmatijos pakrantė – viena gražiausių visoje Europoje. Ji driekiasi daugiau nei 1780 km. Įspūdingos balto kalkakmenio uolos, mažos įlankėlės, kanalai ir siauros įlankos, kuriose išsibarstę daugiau nei tūkstantis salų ir salelių. Čia išsidėstę šimtai puikių, nepaliestų paplūdimių, septyni nacionaliniai parkai ir keletas žaviausių Europoje viduramžiškų miestelių ir romėnų laikus menančių gyvenviečių.

Dubrovnikas

Negalima nepaminėti Dubrovniko, taip pat įsikūrusio prie pat Adrijos jūros. Dar vadinamas Adrijos perlu, šis miestas senovėje buvo garsus ir galingas. Šiandien tai beveik muziejus po atviru dangumi. Garsėjantis viduramžiška architektūra, nesuskaičiuojama daugybe baroko stiliaus bažnyčių, jis traukia gausybę turistų, jų pilnos miesto akmenimis grįstos pėsčiųjų gatvelės.

Viešnagė Kroatijoje nepilnavertė nepabuvojus Dubrovnike, neapsilankius jo žaviose kavinėse, išskirtiniuose baruose ir prašmatniuose restoranuose. Senamiestis garsėja savo architektūra, žymiąja 2 kilometrų ilgio gynybine siena.

Džordžas Bernardas Šo (George Bernard Shaw) rašė: „Tie, kas ieško rojaus Žemėje, turėtų atvykti į Dubrovniką ir čia jį suras“. Paklausykite žymaus rašytojo patarimo ir aplankykite šį miestą.

 

Brela

Brela- populiari vietovė Makarska Rivjeroje, jos paplūdimiai garsėja kaip patys gražiausi Kroatijoje. 1968 metais Brelos paplūdimiai buvo pripažinti gražiausiais Adrijos pakrantėse, tikriausiai dėl savo stulbinančiai skaidraus vandens, žavių įlankų, kvapą gniaužiančių vaizdų. Brelos sinbolis Kamen Brela – stulbinanti uola. Šioje pakrantėje taip pat rasite daug gerų viešbučių.

Mleto (kr. Mljet) nacionalinis parkas

Mleto sala yra didžiausia pietryčių Adrijos Dalmatijos regiono sala. Šiaurės vakarinėje salos dalyje saugomas Mleto nacionalinis parkas unikalus savo grožiu, miškingais peizažais, dviem besijungiančiais druskingais ežerais. Pasivaikščiokite ežerų pakrantėmis, išsinuomokite dviratį, pasivažinėkite miškų takeliais.

Aplankykite Benediktinų vienuolyną ir bažnytėlę prie jo. Iki šios salos reikia plaukti keltu pusantros valandos, tačiau verta dėl jos ypatingo grožio.

Rovinis

Tai nedidelis, gyvas uostas, kurortinis miestelis Istros pusiasalyje, vis labiau populiarėjantis tarp turistų. Vienas žaviausių miestelių Viduržemio jūros pakrantėje su pastelinėmis spalvomis nudažytais namais, įtraukiančiomis gatvelėmis, nepakartojamu naktiniu senamiesčio gyvenimu. Siūlomos ekskursijos į tolimesnes salas, būtinai aplankykite Šv. Eufemijos katedrą ir Zletni parką.

Vis sala

Ši sala labiausiai nutolusi šiaurinėje pakrantėje. Joje tegyvena tik 4000 žmonių, tačiau ji garsėja kaip Adrijos pakrantės gastronomijos sostinė. Fantastiški restoranai, įsikūrę venecijietiško stiliaus architektūros pastatuose, siūlo ir tradicinius kroatų ir europietiškus patiekalus, čia galite pajusti viduramžių dvasią.

Sala, apaugusi alyvmedžiais, vynuogynais, ideali turistams, pavargusiems nuo gyvenimo lenktynių, ieškantiems vietos, kurioje tarsi sustoja laikas.

Auksinio rago (Zlatni Rat) kyšulio paplūdimys

Vaizdingasis Auksinio rago (Zlatni rat) kyšulys skalaujamas jūros bangų ir pustomas vėjo, stebinantis baltų akmenėlių paplūdimiais ir žydru krištoliniu vandeniu.

Čia galima pasimėgauti įvairiomis vandens sporto šakomis, atsipalaiduoti geriausiuose Kroatijoje grožio salonuose. Kai nusibos gulėti paplūdimyje galėsite pasivaikščioti po pušynus, pakeliui grožėdamiesi romėnų laikus menančiomis vilomis su baseinais viduje.

Hvaras

Ši sala, dar vadinama „Dalmatijos karaliene“, neabejotinai žaliausia ir labiausiai saulėta Kroatijos pakrantės sala. Salos peizažą paįvairina levandų laukai, vešlūs alyvmedžiai ir vynuogynai. Hvaro miestas – salos kultūrinis centras, jo nesuskaičiuojami smėlio paplūdimiai apsupti kavinių, barų ir paplūdimių, šioje saloje mėgsta sustoti plaukiojantys jachtomis.

Povlja

Tai nedidelis uostas, esantis šiaurinėje Bračo salos pakrantėje. Jo turtinga istorinė praeitis, jis dar mena senovės romėnų laivus, uosto pasididžiavimas - Bazilika – pastatyta V amžiuje. Tai labai gražus miestelis, tradiciniai nameliai, nuostabus uostas, istorinė architektūra – visa tai lėmė, kad ji miestas laikomas vienu gražiausių Kroatijos miestelių.

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas

Tai vienas seniausių nacionalinių parkų pietų Europoje. Jo žmogaus rankos nepaliestas grožis, įspūdingos krioklių kaskados, vešlia augalija pasipuošusios kalvos, turkio spalvos ežerai daro neišdildomą įspūdį. Čia galima sutikti laukinių meškų ir vilkų, veisiasi 120 paukščių rūšių, skraido nesuskaičiuojama daugybė drugių. Šis parkas pelytai įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai tikras Kroatijos perlas.

   

Gražiausios vietos Kroatijoje