Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Maldyvai: miniatiūrinėje saloje telpančios tobulos atostogos

07/06/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis Dominika - atostogos be priekaištų Kasdien – po naują gidą Lietuvoje Kur vasaros ieškoti rudenį?

Smaragdinės spalvos vandenynas, balto smėlio krantai, vaizdingos pakrantės, pasakiškas povandeninis pasaulis- nuostabios koralų olos, įspūdingo grožio rifai, lagūnos, įvairiaspalvės žuvys ir dangiška ramybė– visa tai daugeliui asocijuojasi su Maldyvų salomis. Šiame pasaulio pakraštyje esančiame rojuje nėra miesto triukšmo, civilizacijos teikiamų patogumų, o tik šilta tropikų saulė, egzotika ir beribės vandenyno platybės.

Maldyvai (iš sanskrito kalbos išvertus reiškia "tūkstantis salų")– koralinės kilmės salynas Indijos vandenyne, sudarytas iš 1192 salų, nutolusių apie 640 kilometrų nuo Šri Lankos. Salos grupuojamos į 26 atolus. Jūra sudaro 99,669% Maldyvų ploto, likusius 0.331% (298 km2) – sausuma. Šios tropinės salos tęsiasi 823 kilometrus iš šiaurės į pietus ir 130 km iš rytų į vakarus, kai kurios jų yra tik smėlio paplūdimiai, kitos - tropinės pilnos gyvybės ir įspūdingos augalijos. Maldyvai laikomi lygiausia valstybe pasaulyje, nes didžiausias natūralaus paviršiaus aukštis siekia tik 2,3 metro. Turizmui, kuris Maldyvuose plėtojamas tik nuo 1972 metų, šiuo metu atviros 68 salos, tačiau jų skaičius kasmet vis didėja. Gyventojų skaičius šalyje siekia 369,031.

Į šią pasakų šalį per metus atvyksta šiek tiek daugiau turistų nei bendras šalies gyventojų skaičius - apie 300 tūkst. Nors dauguma Maldyvų salų yra trumpesnės nei viena mylia, tačiau vandenyno turkio spalva ir giedras mėlynas dangus sukuria begalybės pojūtį ir neaprėpiamumo jausmą. Daugelį rojaus kampelio salų išilgai galima pereiti per dešimt minučių, nes tik nedaugelis jų yra ilgesnės nei du kilometrai. Pati ilgiausia sala- aštuonių kilometrų ilgio  vadinama Hithadhoo, driekiasi piečiausiame atole.

Maldyvų sostinėje Male, kuri taipogi yra ir vienintelis miestas Maldyvuose, galima ne tik susipažinti su vietos istorija, kultūra, bet ir pamatyti ryškų skirtumą tarp vargingųjų, vidutinių miestiečių bei elito žmonių.

Klimatas

Maldyvuose vyrauja tropinis klimatas. Vidutinė metinė temperatūra +30°C. Skiriami du sezonai – sausasis,  trunkantis nuo lapkričio iki kovo mėnesio ir lietingasis, trunkantis nuo birželio iki rugpjūčio. Maldyvuose turizmas vyksta beveik ištisus metus, tačiau tinkamiausiais laikas poilsiui yra tarp gruodžio ir balandžio mėnesių, sausojo sezono metu. Kita vertus, dėl turistų gausos šiuo metų laiku, poilsio kainos gerokai išauga. Nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio- lietaus sezonas. Geriausi mėnesiai nardymo mėgėjams – lapkritis ir balandis.   

Virtuvė

Maldyvų virtuvėje galima atrasti tiek Europos, tiek Azijos šalių virtuvių bruožų, tačiau pagrindą sudaro žuvis, ypač tunas, bei jūrų gėrybės, įvairios daržovės, vaisiai.

Šalies tradiciniai patiekalai gana aštrūs, maistui gardinti naudojami įvairūs čili pipiriukai, svogūnai, česnakai. Dėl drėgno dirvožemio Maldyvuose puikiai auga bananai, ananasai, apelsinai, citrinos, arbūzai, kokoso riešutai, avokadai, mangai.

Kita svarbi informacija          
Vykstant į Maldyvus, atkreipkite dėmesį į paso galiojimo laiką- reikalingas ne mažiau 6 mėnesių galiojimo terminas. Turistams atvykus į Maldyvus, išduodama nemokama, ne ilgiau kaip 30 dienų šalyje viešėti leidžianti viza. Draudžiama įsivežti ginklus, narkotines medžiagas, alkoholį, pornografinius leidinius ir kiaulienos produktus. Iš Maldyvų draudžiama išvežti: vėžlius, jų kiautus bei koralus.

Privalomų skiepų, leidžiančių įvažiuoti į Maldyvus, nėra, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, poliomielito.

Maldyvų piniginis vienetas – rufija (MVR), kurią sudaro 100 larių, tačiau oficialiai kurortuose galima atsiskaityti doleriais. 1 JAV doleris ~ 15,380 rufijos (MVR).

Reguliaraus transporto susisiekimo tarp salų nėra, todėl viešbučio atstovai turistus sutinka oro uoste ir nuveža į pasirinktą salą. Visi pervežimai, priklausomai nuo atstumo, vykdomi sraigtasparniais, hidroplanais, kateriais arba motorinėmis valtimis – donhi.

Pramogos

Tanki tropinė augmenija ir pati gamta sudaro nepakartojamą salų grožį, tad kiekvienas turistas gali pasirinkti poilsį pagal savo skonį: nuo paprasto grožėjimosi iki aktyvaus pažintinio stebėjimo. Kadangi daugiau nei 99% šalies teritorijos užima vanduo, šis rojaus kampelis yra ideali vieta nardymui ir povandeninio pasaulio pažinimui. Daugumoje salų yra povandeninio plaukiojimo mokyklos, nardymo centrai. Turistai labai mėgsta naktinę arba rytmetinę žūklę, kuri dažniausiai pasibaigia puikia vakariene gaminama ant laužo. Šalyje griežtai draužiama gaudyti delfinus, banginius bei kai kurias rūšis ryklių. 

Aktyvaus poilsio mėgėjams kiekvienoje saloje sudarytos visos sąlygos užsiimti sportu, pradedant serfingu, buriavimu, kaitavimu, baigiant biliardu. Itin populiarūs kruizai jachta į negyvenamas salas, saulėlydžio pasiplaukiojimai laivu delfinų įlankoje, ekskursijos po Indijos vandenyną valtimi su permatomu dugnu, archipelago salų aplankymai, kurių dėka geriau pažinsite salyno gyvenimą bei kultūrą. Tai stipriai rekomenduojamos ir nepamirštamos išvykos.              

Ištarkite „Taip“ kitaip

Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje vis dažniau tradicines lietuviškas vestuves keičia naujovės. Juk sumainyti aukso žiedus galima ne tik sugrįžus į gimtąją Lietuvą būryje draugų ir giminių, bet ir basomis dviese stovint paplūdimyje, palmių pavėsyje ošiant jūros bangoms. Kodėl būtent Maldyvai? Todėl, kad klimatas beveik ištisus metus yra tobulas, o gamtovaizdis svarbiausiai gyvenimo dienai įamžinti- fantastiškas. Maldyvų balto smėlio pakrantės kartu su skaidriomis lagūnomis gali tapti ne tik idiliška vieta dviejų mylinčių žmonių simbolinei vestuvių šventei, bet ir ypatinga ir unikalia medaus mėnesio praleidimo vieta. Kas gali būti geriau, nei vestuvės ir medaus mėnuo– viename?

Nuo ko viską pradėti norint suorganizuoti simbolines vestuves Maldyvuose?

  • Svarbiausia atminkite, jog vestuvių planavimas egzotiškuose Maldyvuose neužtrunka ilgiau, nei pačioje tėvynėje. Šiuolaikinis internetas – visagalis, o informacija jame bei ten buvusių žmonių atsiliepimai kartais būna vertingesni nei kelionių agentūrų teikiama informacija.
  • Priklausomai nuo agentūros ir tarpininkaujančio asmens Maldyvuose– dažniausiai pakanka jaunikių gimimo liudijimų ir Didžiojoje Britanijoje apostile patvirtinančio santuokos liudijimo. Išsiskyrimo atveju reikalinga teismo patvirtinta nutartis, sutuoktiniui mirus- mirties liudijimas. Lietuvoje įgyti dokumentai turi būti versti į anglų kalbą ir juridiškai patvirtinti. Taipogi, atvykus į Maldyvus būtina užpildyti vedybų  prašymo formą.
  • Santuokos ceremonija gali vykti tik praėjus 1-2 dienoms po atvykimo į šalį. Taip pat planuodami kelionę ir vestuvių datą omenyje turėkite, jog skrydis iš Jungtinės Karalystės į rojaus kampelį trunka apie 11 valandų, o atvykus prireikia kelių dienų organizmo adaptacijai. Atkreipkite į tai dėmesį planuodami kelionės trukmę ir pasirinkdami vestuvių datą.
  • Nusprendus susituokti Maldyvuose, pasirinkite Jums tinkamiausią laiką. Atminkite, jog užsisakant vestuvių datą, užsirezervuojant vilos ir skrydžių laikus, iš anksto sutaupysite nemažai pinigų.
  • Pasirinkite vilą. Užsisakykite jauniesiems skirtą paslaugų paketą, kurio dėka Jums niekuo nereikės rūpintis – būsite apsupti aptarnaujančio personalo dėmesiu, turėsite asmeninį vestuvių konsultantą, kuris suorganizuos viską pagal Jūsų pageidavimus.
  • Pasirinkite ceremonijos vietą, papuošimus, užsisakykite visažistės paslaugas, gėlių puokštę jaunajai.
  • Fotografo ir filmuotojo paslaugas galėsite užsisakyti atvykus į šalį. Deja, bet šių paslaugų kainos ganėtinai aukštos.
  • Unikali vedybinė ceremonija vyksta paplūdimio palapinėje, puoštoje gražiausiomis gėlėmis bei palmių lapais, skambant romantiškai muzikai.
  • Užsisakykite romantišką vestuvinę vakarienę, kuria galėsite mėgautis paplūdimyje žvakių šviesoje.
  • Pabaigai, norisi paneigti mitą, jog vestuvės užsienyje brangesnės. Tai visiška netiesa!  Skoningos vestuvės Lietuvoje bei povestuvinė kelionė kainuoja tiek pat, kiek ir išskirtinės ir įsimintinos vestuvės Maldyvuose. Santuoka vienoje gražiausių vietų pasaulyje gal ir skamba kaip svajonė, bet gali būti nesunkiai įgyvendinama kiekvienai porai!

Maldyvų tropinis rojus sužavės net ir daug mačiusius keliautojus. Šiame rojaus kampelyje atrasite viską, kad ne tik galėtumėte įsimintinai pailsėti, bet ir svarbiausią gyvenimo dieną atsiminti kaip nepakartojamą akimirką. O išduotas santuokos sertifikatas ir vestuvių nuotraukos dar ilgai primins Jums apie žiedus, kuriuose slypi dalelė Jūsų atsiminimų, emocijų, ir meilės...