Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis

09/06/2013

Taip pat skaitykite

Kur vasaros ieškoti rudenį? Estai kviečia išbandyti savo sukurtą egzotišką sporto šaką Marokas Trys tūkstančiai salų kvepiančių lotoso žiedais

Valstybinio turizmo departamento (toliau - VTD) kvietimu 03/06/2013 viešnagę Lietuvoje pradejo turizmo verslo sektoriaus atstovai iš Jungtinės Karalystės. 15 kelionių organizatorių dalyvavo kontaktų mugėje, taip pat susipažino su išskirtiniais Lietuvos turizmo produktais ir paslaugomis viename iš dviejų pažintinių turų - „Darnus kaimo turizmas“ arba „Miestų ir aktyvus turizmas“.

„Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 m. turistų iš Jungtinės Karalystės skaičiau augimas džiugino dviženkliu skaičiumi – jų, lyginant su 2011 m., padaugėjo net 13,3 proc. Nors turistų iš šios šalies daugėja, tačiau siekiame dar geresnių rezultatų, todėl šio pažintinio turo pagrindinis tikslas – paskatinti dar didesnį atvykstamojo turizmo iš Jungtinės Karalystės srauto augimą,“ - teigė VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasirinkę pažintį su kaimo turizmu, svečiai iš Jungtinės Karalystės, susipažinę su didžiaisiais Lietuvos miestais Vilniumi bei Kaunu, aplanke Rumšiškių etnografinį muziejų - vieną didžiausių ir daugiausiai eksponatų turintį etnografijos muziejų Europoje po atviru dangumi. Vėliau Molėtų rajone Lietuvos etnokosmologijos muziejuje jiems buvo pristatyti žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu - senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieškos, mūsų civilizacijos ateities galimybės,.

Padvaisko dvare, esančiame šalia vaizdingų Širvio ir Mūsios ežerų, britai galėjo susipažinti su Lietuvos senųjų medinių dvarų istorija, įvertinti svečių čia laukiančią iš rastų suręstą sodybą, kurioje organizuojamos konferencijos bei šventės, arba galima ramiai ilsėtis. Ši kelionė būtų neįsivaizduojama be apsilankymo Trakuose, kur Jungtinės Karalystės turizmo organizatorių atstovai įvertino Trakų pilį, kurią populiarus britų tinklapis „Female first“ įtraukė į gražiausių Europos pilių sąrašą, pasiplaukios laivu Galvės ežere.

Pasirinkę „Miestų ir aktyvaus turizmo“ pažintinę programą, Didžiosios Britanijos turizmo profesionalai Vilniuje lankesi KGB muziejuje, o Kaune įvertino unikalų baroko architektūros paminklą mūsų šalyje - Pažaislio vienuolyną. Druskininkuose svečių lauke išsami pažintis su čia siūlomomis sveikatinimo ir SPA paslaugomis bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjams visus metus siūlomomis sporto galimybėmis Sniego arenoje, taip pat apsilanke sovietinių skulptūrų Grūto parke. Kelionę užbaige pažintis su Trakų pilimi, Galvės ežero užburianti ramybė, Sostinės golfo klubo bei pramogų ir poilsio parko „Tony Resort“, įsikūrusio Anupriškių pušyne, greta Gilušio ežero, siūlomomis galimybėmis.

Šiuo metu turistai iš Jungtinės Karalystės gali pasiekti Lietuvą kelių skrydžių bendrovių tiesioginiais reisais: Vilnių - iš Londono ir Lydso, o Kauną – iš Londono, Birmingemo, Bristolio ir Edinburgo.

Pažintinį turą Jungtinės Karalystės kelionių operatoriams š.m. birželio 3-6 dienomis inicijavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis yra įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Gerda Butkuvienė