Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Dominika - atostogos be priekaištų

03/09/2013

Taip pat skaitykite

Maldyvai: miniatiūrinėje saloje telpančios tobulos atostogos Atnaujintos užkrečiamųjų ligų profilaktikos rekomendacijos keliautojams Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis Estai kviečia išbandyti savo sukurtą egzotišką sporto šaką

Galima lažintis, kad paklausus apie nepriekaištingų atostogų kryptį, daugelio saulės pasiilgę kompasai pasisuks Karibų jūros link, kur prieš akis iškyla įstabaus mėlynumo  jūra, glostanti balto smėlio pakrantę, kur kokoso palmių pavėsy galima pasislėpti nuo dosnios saulės ir nugrimzti į ramybės oazę, skambant lengvai  havajietiškai melodijai. Sakote idilė? Sapnas? Ne, anaiptol. Tokios yra atostogos Dominikos respublikoje, iš kurios karštus orus į Londoną atvežė, ką tik ten pabuvoję mūsų tautiečiai Deividas ir Edita. Bet prieš puolant stačia galva ilsėtis, pravartu būtų šį tą žinoti apie šalį, jos kultūrą, tradicijas ir žmones.

Dėka, šios šalies geografinės padėties Dominikos respubliką galima vadinti „amžinos vasaros šalimi“, „poilsiautojų rojumi“ ar „atostogų Eldorado“ – kitaip tariant, viskas, ko reikia, kad atostogos būtų fantastiškos.

 

Populiariausiuose kurortiniuose miestuose – Punta Cana, Mamon, Puerto Plata, Playa Dorada, Sosua, Cabarete, Samana – modernūs ir prabangūs 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiai (daugelis jų yra „viskas įskaičiuota“ tipo) visada laukia svečių, o aptarnaujantis personalas padarys viską, kad atostogos įsimintų ilgam (aišku, gerąja prasme). Metuose yra du sezonai – lietingasis, trunkantis nuo birželio iki spalio, ir sausasis, t.y. nuo spalio iki birželio. Tad idealiausias laikas atostogauti – nuo gruodžio iki balandžio. Šalies metinė temperatūrų amplitudė svyruoja nuo 21°C iki 35°C. Todėl  vienaip ar kitaip, čia ištisus metus šviečia saulė – todėl neveltui Dominikos respublika vadinama amžinos vasaros šalimi.

 

Tiems, kas visgi nusprendė jau pirmąją dieną nudegti iki raudonumo, siūlome išvykas ir pramogas, kurių saloje tikrai apstu.

Ocean World Adventure Park ir Manatí Park Bávaro  – tai vandens nuotykių parkai, kuriuose teko apsilankyti mūsų lietuvaičiams. Čia galima išvysti didžiausią pasaulyje delfinų lagūną ir su jais paplaukioti, pamatyti jūrų liūtus bei jų rodomas programas, būrius egzotinių žuvų, ryklių ir įsigyti suvenyrų, kurie deja, nėra tokie ir pigūs kaip norėtųsi. Pasak Editos ir Deivido, jei norėtumėte įsigyti suvenyrų, geriausia visgi tai daryti pačiame viešbutyje, nes turgeliuose, kainų svyravimas yra labai klaidinantis, o ir išmaningiems prekeiviams nėra sunku apsukti turistams galvas. 

  

Dažniausiai viešbučiai siūlo pramogas, kurios jau įskaičiuotos į kainą – tai tenisas, biliardas, tinklinis, mažasis fitnesas, įvadinės nardymo pamokos ir negiluminis nardymas, golfas ir dar nemažai kitų atrakcijų. Jei vis dėlto taip atsitiktų, kad apimtų namų ilgesys, galite aplankyti ir gintaro muziejų. Vienas jų yra Museo del Ambar, Puerto Plata regione.

  

Žinoma, kokios atostogos, be skanaus maisto? Laimei,  ši šalis puikiai pasirūpino ir šia sritimi. Tradiciniai Dominikos respublikos valgiai nėra aštrūs, gaminami iš šalyje augančių produktų – mėsos, žuvies, paukštienos ar jūrų gėrybių, patiektų kartu su ryžiais, pupelėmis ar daržovėmis. Dominikietišką virtuvę reprezentuoja ant iešmo kepta kiauliena, Pastel en hoja, La Bandera (ryžių ir pupelių patiekalas), Moro, Cassava, Plantanas (patiekalas iš bananų, iš kurių dominikiečiai moka daug ką pagaminti – galima paragauti virtų, keptų, troškintų, sūdytų, saldžių patiekalų iš bananų ir salotų su jais, o taip pat ir bananų košės, savo konsistencija, spalva ir skoniu primenančios lietuvišką bulvių košę). O kad skrandukai nesustotų, nuo tokios gausybės gėrybių, vietiniai visa tai rekomenduoja užgerti tradiciniu Mama Juana gėrimu (vynas, medus, romas užpiltas ant medžio žievės bei vaistažolių), kuris puikiai tarnauja ir kaip vaistas ir kaip geriausias vyrų „draugas“, prieš einant į pasimatymą. Tad linkime Jums kuo geresnių įspūdžių ir nepriekaištingų atostogų.

Kelionės Pasaulis