Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Kur vasaros ieškoti rudenį?

09/09/2013

Taip pat skaitykite

Ką tepsime žiemą: slides ar kremą nuo saulės? Estai kviečia išbandyti savo sukurtą egzotišką sporto šaką Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis Maldyvai: miniatiūrinėje saloje telpančios tobulos atostogos

Ruduo – puikus metas kelionėms. Juk tik rudenį susipina tiek daug įvairių jausmų – ir melancholiška nuotaika ir šypsotis priverčianti nostalgija. Daugelyje pasaulio šalių didieji karščiai jau atslūgę, oras vis dar pakankamai šiltas, tad atostogų bumui pasibaigus, kai kelionės siūlomos už ženkliai mažesnes kainas rekomenduojama aplankyti vietas, kurioms ruduo suteikia išskirtinio žavesio.

Nusprendę poilsiauti ir prasitęsti pasibaigusią vasarą daugelis pirmenybę teikia šiltiesiems kraštams, kuriuose kaitri saulė džiugina ištisus metus. Šiame straipsnyje pateiksime sąrašą valstybių, idealiai tinkančių atostogoms rudenį. Tikimės, jog kiekviena šių šalių ne tik leis pasimėgauti saule prieš ilgą žiemą, bet ir nebus skausminga finansiškai.

Roges ruoškime dar vasarą

Egzotiškasis Egiptas viena populiariausių rudens šalių. Kurortiniuose Egipto regionuose klimatas karštas ir sausas, saulė šviečia ištisus metus, lietaus beveik nepasitaiko, o vidutinė spalio – lapkričio oro temperatūra siekia 27°C. Tokie orai išsilaiko beveik ištisus metus, išskyrus lapkričio - kovo mėnesiais, kai būna vėjuota. Rugsėjį –lapkritį Hurgadoje vidutinė temperatūra 28°C, Šarm El Šeiche - 30°C. Į Egiptą nuskrisite pigiai, o kainos neišgąsdins.

  

Rugsėjis ypatingai tinkamas metas svajojantiems aplankyti Afriką. Marokas pasitiks Jus maždaug 30°C laipsnių temperatūra ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Tai įvairiapusė šalis, daugelį paperkanti imperatoriškaisiais miestais, įspūdingo grožio kriokliais, sacharos dykuma, nuostabiais tarpekliais ir kitomis širdžiai ir akims įsimintinomis vietomis.

Tradicinėms kelionėms ištikimi lietuviai dažniausiai renkasi Turkiją, kur oro, klimato, kainų ir aptarnavimo santykis yra nepriekaištingas. Kalnuotos vietovės ir jūros įlanka populiariuose Turkijos kurortuose lemia įvairių regionų klimatą, tačiau rudenį susiruošusiems atostogauti nerimauti nėra ko. Sezonas baigiasi tik lapkričio pradžioje, o iki pat sezono pabaigos temperatūra  būna 23°-25°C.

Kanarų salos Ispanijoje – puikus pasirinkimas tiems, kas trokšta šilumos, saulės ir atostogų vos kelių valandų skrydžių atstumu. Šios archipelago salos džiugina gausia flora, fauna, unikaliu klimatu, geografine padėtimi ir pasakišku oru ištisus metus. Kainos Kanarų salose tokios pat kaip žemyninėje Ispanijoje, tačiau klimatas nepalyginamai patrauklesnis. Lanzarotės, Fuerteventūros ir Gran Kanarijos salose lietus retas svečias, o oro ir vandens temperatūra ištisus metus nekrinta žemiau 20° laipsnių. Didžiausioje Kanarų salyno saloje Tenerifėje, dar vadinamoje pavasario sala, saulėta 365 dienas per metus, o oro temperatūra vidutiniškai 26°C.

 

Graikijos salos – tikras rojus poilsiautojams. Rudens sezonu vis dar pakankamai šilta, paplūdimiai tuštesni, viešbučiai ir skrydžiai gerokai pigesni, tad turėsite puikią galimybę ne tik pasideginti saulėje, bet ir iš arčiau pažinti šį kraštą. Šiuo metu dėl prastos finansinės situacijos atotogauti Graikijoje gerokai pigiau nei buvo prieš keletą metų.

 

Prancūzija žavi ištisus metus. Paryžius, Strasbūro parkai, Luaros slėnis, Montsegur vietovė alsuoja rudeninėmis spalvomis ir grožiu. Rudenį šie miestai patrauklūs mažesniu turistų skaičiumu ir ženkliai sumažėjusiomis kainomis. Nederėtų praleisti vyno festivalių, kuriuose galėsite paskanauti išskirtinio skonio vynų, gaminamų iš  skirtingų vynuogynų plantacijų.

Tiems, kurių neatbaido žema 4°-5°C temperatūra – Islandija puiki vieta išsiruošusiems stebėti banginių, kopti į ledynus bei pasilepinti terminių šaltinių malonumais. Rudenį viešbučiai šalies sostinėje Reikjavike 15 procentų pigesni nei sezono metu.

Netradicines atostogas besirenkančius žmones dažnai suvilioja šypsenų šalimi vadinamas Tailandas. Tai viena labiausiai išsivysčiusių Pietryčių Azijos valstybių, kurioje susipina neįtikėtinai turtinga kultūra, nepaprastas gamtos grožis ir jėga, kurios neužgožia net moderniausi dangoraižiai ir neoninės reklamos šviesos. Tailandui būdingas atogrąžų klimatas ir trys metų laikai. Vidutinė metinė temperatūra Tailande siekia 28°C, vandens temperatūra taip pat nebūna mežesnė. Etnine įvairove pasižyminčioje šalyje rudenį oras vis dar neblogas, nors yra kritulių tikimybė. Liūtys trunka 2-3 valandas, po kurių kaitri saulė akimirksniu panaikina visus liūties pėdsakus. Lietingo laikotarpio nemalonumus kuo puikiausiai kompensuos net iki 50 procentų pigesnis viešbučio kambarys ir turistinės paslaugos. Lapkričio mėnesį šalyje prasideda nekarštas ir labiausiai poilsiui tinkantis vėsusis sezonas, trunkantis iki vasario mėnesio, kai oro temperatūra svyruoja 24°-27°C.

  

Apsilankymas rudeninėje Kinijoje gali tapti puikia pramoga, ypatingai jei pavyktų sudalyvauti ten vykstančiuose populiariuose festivaliuose. 2000 metų senumo vidurio rudens šventė dar vadinama Moon Festival garsėja „mėnulio pyragėliais“, kurie pagaminti iš specialiai šiai šventei rinktų ingredientų. Būtinai pasigerėkite gamta: raudonaisiais lapais kalnų papėdėse, įkopkite į Geltonąjį kalną (Huangshan), kuriame įkvėpimo semiasi daugelis tapytojų. Keliaujant į Kiniją spalio – lapkričio mėnesiais pavyktų sutaupyti 20 procentų kelionės išlaidų lyginant su vasaros sezonu, tačiau atminkite šilti drabužiai yra privalumas.

  

Rugsėjį praėjus vasaros kaitrai ir dar neatėjus šaltojo sezono žvarbai pats tinkamiausias metas apsilankyti Amerikos Kolorado, Nevados, Jutos, Arizonos ir Naujosios Meksikos valstijose. Rytų pakrantę rekomenduojama aplankyti būtent rudenį, kai baigiasi turistų antplūdžio metas, o vakarų pakrantėje šilta būna nuo rugsėjo iki spalio galo. Į Meksiką maloniausia vykti nuo spalio iki gegužės mėnesio kuomet oras pakankamai šiltas ir sausas. Be abejonės, viena smagiausių ir įsimintiniausių atrakcijų kelionės metu taps pasiplaukiojimas su delfinais.

Mėgstantiems atsipalaiduoti rekomenduojame aplankyti Karibų salas. Nesvarbu ar vyktumėte į Kubą, Bahamus, Jamaiką, Dominikos Respubliką, Barbadosą - Jūsų laukia nuostabus oras, auksiniai paplūdimiai, dieviški kokteiliai ir nepamirštamos akimirkos.

  

Atostogos egzotiškose šalyse nėra sunkiai įgyvendinama svajonė. Tai šalys, puikiai tinkamos aplankymui rudenį- 330 dienų per metus saulėta, o oro temperatūra 25°-28°C. Tolimose rojaus kampeliuose vasara nuo žiemos sezono sunkiai besiskiria, tai labiau sausas ir drėgnasis sezonai. Liksite pakerėti įspūdinga gyvūnijos įvairove, karališkomis palmėmis, povandeniniu pasauliu ir tik šiems kraštams būdinga nepaprasta augmenija. Jamaikoje gruodžio – balandžio mėnesiais būna turistų antplūdis, O Bahamai pasižymi maloniu klimatu ir šiltu vėju.

Rugsėjo mėnesį nerekomenduojama keliauti į tas pasaulio šalis, kuriose išlieka didelė uraganų, tornadų, taifūnų, liūčių ir kitų stichijų tikimybė.  Tokiu metų laiku pasistenkite aplenkti, Centrinę Ameriką ir kai kurias Azijos šalis (Filipinus, Indoneziją, Indiją).

  

Sakoma, kad žmonės, atostogoms pasirinkę rudens sezoną, ne tik sutaupo apvalią sumą pinigų, tačiau ir gauna papildomų saulės spindulių dozę, mėgaujasi ramesne aplinka bei patiria daugiau malonių nei erzinančių įspūdžių. Tad jei ruduo Jums asocijuojasi su šiltais paltais, storomis megztomis kepurėmis, gelsvais lapais papuoštomis gatvėmis – Jums pats laikas bent trumpam išvykti ir pasimėgauti taure vyno šiltame Prancūzijos kaimelyje ar aplankyti draugus saulėtame Amerikos paplūdimyje. Linkime Jums gražaus, šilto bei nuotaikingo rudens ir kad šie krentantys lapai nuspalvintų Jūsų gyvenimą gražiomis spalvomis.

Kelionės