Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Ką tepsime žiemą: slides ar kremą nuo saulės?

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Atnaujintos užkrečiamųjų ligų profilaktikos rekomendacijos keliautojams Andalūzija Europinio firmos "Airbus" lėktuvo A350 pirmasis skrydis atveria kelią naujoms lenktynėms su JAV varžove "Boeing" 10 gražiausių vietų Kroatijoje, kurias privalu aplankyti

Nuomonę dažnai kaip oras Lietuvoje keičiantys tautiečiai gūdžiausią žiemą svajoja apie tingią popietę saulėtame paplūdimyje, o užpuolus vasaros kaitrai, vėsinasi mintimis apie stambiais kąsniais krentančias snaiges. Tačiau tokie sparčiai kintantys norai gali būti išties naudingi renkantis poilsines keliones, mat perkant iš anksto jos būna kur kas pigesnės nei perkant jas jau prasidėjus sezonui. Atsižvelgdamas į šiuos kontrastingus poreikius, tarptautinis kelionių organizatorius TEZ TOUR pradeda išankstinius žiemos sezono kelionių pardavimus ir tikisi, kad pirmieji kreipsis žmonės, savo atostogoms ieškantys tik geriausių sąlygų. Mat išankstiniai pardavimai garantuoja geriausią sezono kainą, platų viešbučių, ekskursijų ir kitų paslaugų pasirinkimą.

Pasak TEZ TOUR Produkto skyriaus vadovės Dagnės Klingaitės, žiemos atostogoms žmonės renkasi tiek snieguotas, tiek karštąjį sezoną siūlančias šalis: „Savaime suprantama, lietuviai žiemą ne tik ieško vietovių, kuriose būtų išvystyta žiemos pramogų infrastruktūra – kai kurie stengiasi pabėgti nuo šalčio. Būtent todėl kasmet siūlome keliones tiek į Austriją, tiek į Tenerifę, Egiptą bei Tailandą. O šiais metais pristatome naujieną – Italiją.“

Alpių pašonėje esančios Austrija ir Italija dėl savo populiarumo vadinamos slidininkų „Disneilendu“. Kasmet jų trasose slidinėja šimtai tūkstančių žmonių, vyksta aukščiausio lygio sporto varžybos. TEZ TOUR, vienintelis Lietuvoje vykdantis užsakomuosius skrydžius į Austriją, šiemet programą padidino dvigubai. „Šiais metais mūsų Austrijos programa padvigubėjo, be to, kaip ir pernai, siūlome nemokamą slidžių gabenimo paslaugą ir pristatome naują kurortą Soldeną, kuris yra įsikūręs labai aukštai Alpėse, o slidinėjimo ir kitų žiemos malonumų sistema jame paruošta nepriekaištingai“, – sakė D. Klingaitė.

Tikimasi, kad lietuviai nesugebės atsispirti ir Italijos žavesiui, mat čia laukia garsiausias slidinėjimo ratas Sela Ronda, jungiantis net 4 kurortus, daugybė terminio vandens kompleksų su gydomosiomis procedūromis, o netoliese esantis Livinjo miestelis – bemuitė zona, kurioje galima įsigyti ne tik lauktuvių. Dar vienas įspūdingas reginys – Dolomitinės Alpės, susiformavusios iš jūros dugne išaugusių koralinių rifų.

Slidinėjimas kasmet pritraukia vis daugiau žmonių, niekada net nestovėjusių ant slidžių. Slidinėdamas žmogus patiria fizinį ir emocinį pasitenkinimą, kurį suteikia gamtos vaizdai, grynas oras ir adrenalinas, jaučiamas leidžiantis nuo kalno. Specialistų teigimu, didelį poveikį šis sportas turi ir žmogaus fizinei sveikatai: slidinėjant gaunamas fizinis krūvis teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, stiprina raumenis, jų elastingumą, didina plaučių tūrį, gerina sąnarių paslankumą, ištvermę bei koordinaciją. Todėl tai yra puikus būdas psichologiškai pailsėti ir fiziškai išsikrauti.

Profesionalai ir patyrę mėgėjai žino, kad ketinant per žiemos atostogas slidinėti, vertėtų tam ruoštis iš anksto. Slidinėjant dirba specifinės raumenų grupės, be to, reikalinga ištvermė, sako vieno populiariausių Lietuvoje sporto ir sveikatingumo tinklo „Impuls“ treneris Bronius Burneika. „Norintys slidinėti kalnuose, turėtų žinoti, kad aktyviai leidžiant laisvalaikį gamtoje – ypač slidinėjant slidėmis ar snieglente – visų pirma, reikalingas tinkamas fizinis kūno parengimas. Siekiant išvengti traumų ar per daug nenuvargti, rekomenduojama specialiai fiziškai tam pasiruošti iš anksto – rinktis širdies stiprinimo (cardio), specifines jėgos bei lankstumo treniruotes. Taip sustiprinsite viso kūno raumenis, įgysite daugiau ištvermės bei jėgų. Pasirengimo slidinėjimui treniruočių dėmesys turėtų krypti į kojų, liemens, nugaros ir rankų raumenų lavinimą“, – patarė treneris.

Visgi kelionės į šiltuosius kraštus lyderių pozicijų neužleidžia: populiariausia TEZ TOUR žiemos atostogų kryptimi išlieka Egiptas, į kurį šiemet galės vykti 1000 žmonių daugiau nei pernai. Egzotiškajame Tailande šiemet paįvairinta siūlomų ekskursijų programa, o jo programa padidinta trečdaliu. Iš viso TEZ TOUR žiemos programa padidinta 11 proc. arba 2000 vietų.

 

Inga Aukštuolytė