Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Auksu tviskantys Jungtiniai Arabų Emyratai

14/10/2013

Taip pat skaitykite

Maldyvai: miniatiūrinėje saloje telpančios tobulos atostogos Svajonių atostogos ar nesėkminga investicija? Europinio firmos "Airbus" lėktuvo A350 pirmasis skrydis atveria kelią naujoms lenktynėms su JAV varžove "Boeing" Kur vasaros ieškoti rudenį?

Rodos dar visai neseniai kasdien lepino saulės šiluma ir nerūpestinga vasaros idilė, tačiau vėl spėjome įsisukti į kasdieninius rūpesčius bei paskęsti rutinoje. Tad jei nusprendėte šiek tiek atsipūsti   prieš didžiųjų metų švenčių šurmulį, ta-  čiau dar neapsisprendėte kokią šalį aplankyti, siūlome Jums pasidomėti apie šiek tiek kitokį, mums dar nepažįstamąkraštą. Neabejojame, jog išgirdus Dubajaus miesto pavadinimą ne vienam mintyse iškyla aukso tviskesys, raudonais kilimais nutiestos gatvės, dirbtinai supilto  smėlio paplūdimiai bei prabangiais apdarais pasidabinę turtingi šeichai.

Jungtiniai Arabų Emyratai  pastaraisiais dešimtmečiais tampa vis populiaresni ir pritraukia begales pasaulio turistų. Tad jei norėtumėte pamatyti dar neregėtą prabangą miesto gatvėse, auksu išpuoštą oro uostą, ištaigingus dangoraižius bei nepriekaištingos kokybės aptarnavimą – šios valstijos Jus nustebins bei privers aikčioti iš nuostabos. Tačiau prieš vykstant, siūlome Jums pasidomėti, ką  aplankyti tiesiog privalu.

JAE istorija visiškai nesena – pirmą kartą Dubajaus miestas paminėtas vos 1799 metais. 1971 m. susijungė septyni nepriklausomi emyratai – Abu Dabis, Dubajus, Šardža, Adžmanas, Ras al Chaima, Umm al Kaivainas ir al Fudžaira – sudarydami vieningą Jungtinių Arabų Emyratų valstybę.

Prieš vykstant į JAE Lietuvos Respublikos piliečiams reikalinga viza. Vizai gauti pasų duomenys ir užpildyta anketa privalo būti pateikti JAE migracijos tarnybai likus ne mažiau nei trims darbo dienoms iki kelionės pradžios (tiesa, JAE nedarbo dienos yra ketvirtadienis ir penktadienis). Vizos išdavimo pagrindas yra viešbučio JAE rezervacija bei jos patvirtinimas (kai kurios skrydžių kompanijos vizų išdavimu pasirūpina pačios). Tiesa, tiesioginiai skrydžiai visada brangesni, tad nepatingėkite paieškoti prieinamiausio varianto.

Vasaros sezonas JAE tęsiasi nuo gegužės iki spalio, kuomet čia vyrauja +35- 45 C temperatūra, tad jei nuspręsite pabėgti nuo darganoto rudens, Dubajus lepins šiluma visą žiemą (neverta nerimauti - net ir žiemos laikotarpiu lietaus tikimybė itin maža).

Verta pažymėti, jog į Jungtinių Arabų Emyratų valstijas nederėtų vykti jei tuo  metu tęsiasi Ramadanas (2013-aisiais metais jis jau baigėsi rugpjūčio 7 d.). Tai šventasis religinis musulmonų periodas, kurio metu jie nevalgo ir negeria tol, kol pateka pirmoji žvaigždė. Šiuo laikotarpiu niekas, įskaitant ir turistus, negali valgyti, gerti ar rūkyti (net gumos kramtymo) viešoje vietoje, o nepaklusus - griežtai baudžiama už pažeidimus. Ramadano laikotarpiu restoranai ir barai uždaromi, ir veikia tik po 17 val. iki 5 val. ryto.

Dubajuje turistams ir miesto svečiams galioja „sausasis įstatymas“, kuris draudžia parduotuvėse įsigyti alkoholinių gėrimų. Tad jei nesate JAE pilietis arba neturite tam skirto leidimo, alkoholinius gėrimus patartina įsigyti oro   uoste (ne daugiau nei keturis alkoholio butelius vienam asmeniui), viešbučio bare ar naktiniame klube. Tiesiog privalomas patarimas- jokiu būdu nesiūlykite alkoholio musulmonui! Tai stiprias musulmoniškąsias tradicijas turinti šalis, tad gerbti jų  tradicijas bei religiją - privalu.

Arabių moterų fotografavimas prilygsta įžeidimui. Taip pat nerekomenduojama fotografuoti valstybinių ir karinių įstaigų bei bankų.

Nors dažnam Emyratų valstijos asocijuojasi su Dubajumi, neverta pamiršti sostinės Abu Dhabi. Tai antrasis pagal dydį šalies miestas ir didžiausias iš septynių emyratų centras. Nors dažniausiai sostinės grožį ir istoriją užgožia Dubajaus prabanga, Abu Dhabi tikrai verta aplankyti.

Pasakojama, kad Abu Dhabi vietovė buvusi viena geriausių perlų rinkimo vietų pasaulyje, o vėliau XX amžiuje čia paskelbtas didysis atradimas – Persijos įlankoje rasta didžiulių naftos klodų. Iki šių dienų visų JAE valstijų ekonomikos variklis yra naftos gavyba, būtent tai lėmė, kad 2007 metais Abu Dhabis paskelbtas turtingiausiu miestu pasaulyje. Įdomu tai, jog šiuo metu mieste yra tiek daug gyventojų, jog jiems neužtenka gyvenamojo ploto. Viena labiausiai išskiriamų Abu Dhabi miesto vertybių – Didžioji šeicho Zaido mečetė (angl. Great Mosque of Sheikh Zayed) kuri dėl savo grožio ir didybės neretai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Šis architektūros šedevras pastatytas pirmajam JAE prezidentui šeichui  Zaidui. Šventovė išties įspūdinga: pagrindinis šviestuvas padabintas Swarovski kristalais ir yra vienas didžiausių pasaulyje, o mečetės sienose išraižyti 99 Alacho vardai.

Nenustebkite, jog šalia įėjimo mergina Jums įteiks juodą suknelę bei skarą ir pamokys kaip taisyklingai ją dėvėti norint aplankyti mečetę (moterims juodi, o vyrams balti kūno apdangalai tiesiog privalomi ir griežtai neleistina eiti į vidų avint batus).

Net jei nesate užkietėję sportinių automobilių gerbėjai, verta aplankyti Ferrari World pramogų parką. Didžiausiame pasaulyje uždarame pramogų parke yra greičiausias pasaulyje kalnelis - Formula Rossa, pasiekiantis iki 240 km/h greitį vos per penkias sekundes. Parke siūloma sužinoti Ferrari istoriją, išbandyti simuliacinę lenktyninio automobilio versiją bei gauti adrenalino dozę kalneliuose ar sūpynėse. Visos dienos bilietas į pramogų parką kainuos £43, o už papildomą mokestį galėsite laiką leisti vandens atrakcionų parke.

Šiltą vakarą pasimėgaukite naktiniais sostinės vaizdais – čia driekiasi 7 km ilgio Persijos įlankos krantinė Corniche. Nors įspūdingiausiais vaizdais pakrantė sužiba vakare, dieną čia taip pat nestinga veiklos bei pramogų, be to galima mėgautis balto smėlio paplūdimiu.

Nuolat kylančios diskusijos neleidžia išskirti kuris JAE miestas populiaresnis – Abu Dhabi ar Dubajus. Kartu jie itin panašūs, tačiau daugelis pastebi, jog sostinėje, kaip ir pridera, yra daugiau istorinių, kultūrinių paveldų,  miestą puošia gerokai daugiau parkų nei Dubajuje. Tačiau aplankyti abu tiesiog privalu.

Transporto sistema Jungtinių Arabų Emyratuose puikiai išvystyta, tad panorėję aplankyti kitus emyratus galite rinktis Jums priimtiniausią ir patogiausią transporto priemonę. Iš sostinės į Dubajų skraidina net keletas oro linijų, kelionė užtruks vos 35 minutes. Rudenį ir žiemą skrydžių kainos ženkliai padidėja, tačiau patariama rinktis žemiausias kainas siūlančias kompanijas, tokias kaip „Etihad Airways“ ar „Turkish Airlines“. Iš Abu Dhabi į Dubajų (130 km atstumas) per pusantros valandos galite nukeliauti ir patogiu autobusu, kuriais organizuojamos dieninės kelionės. Jei nuspręsite išsinuomoti automobilį, įsitikinkite ar turite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Dubajus – vienas iš nedaugelio pasaulio miestų, kuris kaskart stebina savo naujovėmis ir atradimais. Vargu ar rasite seną knygą turistams su patarimais ką verta aplankyti šiame didmiestyje – čia viskas keičiasi kone kasdien. Tai milijoninis miestas Jungtinių Arabų Emyratų šiaurės rytinėje dalyje ir didžiausias šalies miestas. Dubajus – užburiantis ir nuolat stebinantis prekiautojų miestas, dar vadinamas aukso miestu ar Persijos įlankos perlu. Tai itin ekonomiškai stiprus miestas: nuolat modernizuojami miesto keliai, plečiamas vidaus transportas, statomi įspūdingi prekybos centrai, prabangiausi viešbučiai, spalvingiausi naktiniai klubai, prašmatnūs restoranai. Tad aplankyti neabejotinai yra ką, o įspūdžiai   išliks dar ilgam.

Burj Khalifa – dar vadinamas tiesiog „Dubajaus bokštu” yra aukščiausias dangoraižis (828 m) visame pasaulyje. Tai 160-ies aukštų pastatatas, kuris matomas net už 95 kilometrų atstumo. Tiesa, pastato projektuotojai didžiuojasi net keliais pasiektais rekordais - tai ne tik   aukščiausias pastatas pasaulyje, bet ir ilgiausią atstumą kylantis liftas. Dangoraižio pirmuosiuose 37-iuose aukštuose įrengti viešbučiai, o nuo 45 iki 100-ojo aukšto panoramos vaizdais mėgaujasi čia butus įsigiję gyventojai.

Jei nusprendėte apsipirkti – galite rinktis vieną iš daugelio čia esančių prekybos centrų. Nepraleiskite galimybės pasimėgauti miesto panorama nuo pastato viršūnės (tai dar vienas rekordas- didžiausią plotą užimanti panorama pasaulyje)– įsigiję bilietą čia galėsite praleisti valandą. Tiesa, nepatingėkite rezervuoti išankstinį bilietą, kurio kaina apie £22, tuo tarpu norėdami pirkti vos atvykę į pastatą galite pakloti daugiau nei £70.

Apie burės formos viešbutį Burj al Arab tikriausiai girdėję visi. Šis įspūdingas viešbutis jau tapęs savotišku Dubajų prezentuojančiu pastatu. Tai 321 m aukščio pastatas, kuris šiuo metu yra ketvirtas pagal aukštį pasaulyje, pastatytas ant dirbtinai supilto smėlio salos. Nors ofcialiai pasaulio viešbučiai klasifkuojami penkių žvaigždučių skalėje, šis viešbutis pristatomas kaip septynių žvaigždučių - siūlomų paslaugų kokybė bei pramogų įvairovė pranoksta geriausius viešbučius.

Jei ketinate save pasilepinti, neabejojame, jog išsirinksite vieną iš 202-ejų esančių kambarių. Nors vienos nakties nakvynė karališkajame kambaryje gali atsieiti daugiau nei £11.000, šis kambarys tėra dvyliktasis pagal brangiausiųjų pasaulio viešbučių kambarių kainas. Tiesa, viešbutis yra griežtai saugomas, tad jei nesate rezervavę kambario, įeiti Jums bus leidžiama tik tuo atveju, jei nuspręsite pasimėgauti pusryčiais,  popietės arbata (kaina vienam asmeniui iki 11val. ryto siekia apie £38) arba rezervuosite staliuką jūros gėrybių restorane.

Galima drąsiai teigti, jog Deiros aukso turgus (angl. Deira gold souk) yra vienintelė vieta pasaulyje, kur galite išvysti tonas aukso juvelyrinių dirbinių. Šią  vietą aplankyti tiesiog privalu- aukso dirbiniai išties įspūdingi ir neretai verčia suabejoti ar įmanoma juos dėvėti. Teigiama, jog įprastai prekybininkai į miesto aikštę suveža kone 10 tonų aukso dirbinių. Nors Dubajuje auksas pigus, prieš vykdami pasidomėkite ofcialia kaina šalies dienraščiuose – visi gaminiai čia parduodami atsižvelgiant į jų svorį, o iš turistų, ne paslaptis, dažnai siekiama pasipelnyti. Tiesa, vyriausybės kontrolieriai nuolat tikrina parduodamų gaminių kokybę, tad aukso tikrumu neverta abejoti. Šį turgų pasiekti galite ir vandens taksi, plaukiančiais per Dubajaus įlanką.

Pavargę nuo dienos atrakcijų Dubajuje ramiai praleisti vakarą galite kur kas įdomiau nei kavinėje ar bare- nepraleiskite progos išvysti garsiųjų Dubajaus dainuojančių fontanų (The Dubai fountain). Įspūdingo dydžio fontanai, įmontuoti Burj Khalifa ežere, yra aukščiausi pasaulyje (aukštis siekia 829 metrus). Pasakiško grožio fontanų pasirodymus galite stebėti kiekvieną savaitės dieną nustatytomis valandomis- čia vanduo pakyla į daugiau nei 150 metrų aukštį skambant populiariausiai pasaulio bei klasikinei arabų muzikai.

Mall of the Emirates – tai vienas didžiausių prekybos centrų pasaulyje. Parduotuvių įvairovės vardinti net nevertėtų, tačiau čia verta atvykti ne tik apsipirkti ar papramogauti. Vargu ar kur kitur vidury dykumos išvysite slidinėjimo trasas. Prekybos centre įrengtas Ski Dubai gali pasirodyti lyg atskiras slidinėjimo kaimelis, tačiau tai yra 22.500 kv.metrus užimanti uždara teritorija, kurioje aukščiausia trasa yra net 85 metrų aukščio. Dviejų valandų trukmės seansas suaugusiems kainuoja apie £35, tačiau verta patirti slidinėjimo malonumą, kai už lango lepina +30 laipsnių šiluma. Tiesa, parke galėsite išvysti net pingvinų šou, kurie linksmina ne tik   mažuosius šeimos narius, bet ir suaugusius.

Sunku būtų išvardinti visas Jungtinių Arabų Emyratų vietas, kurias vertėtų aplankyti – jų čia visa galybė. Ką bepasirinktumėte, neabejotina tik viena – miesto vaizdai čia skiriasi nuo europietiškų, mums jau įprastų. Pabėgti nuo rutinos, praleisti aktyviai laiką, ar tiesiog bent kartą gyvenime išvysti didžiausius, prašmatniausius pasaulio pastatus ar tiesiog pažinti kiek kitokią kultūrą – visa tai visai netoli, nors rodos dar šiek tiek svetima. Nesibaiminkite kitokios kultūros – musulmoniškieji kraštai tuo ir žavi – jie tiesiog yra kitokie...

Jei nusprendėte vykti atostogauti ar bent kelioms dienoms pabėgti nuo rūpesčių, tačiau svarstote ką pasirinkti – Jums mielai patars Agnė iš kompanijos Gold Holidays. Patyrusi kelionių konsultantė ne tik patars, tačiau ir (be papildomo mokesčio!) parinks patraukliausią kelionės pasiūlymą pagal Jūsų kišenę!