Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKelionės

Gibraltaras

26/04/2013

Taip pat skaitykite

Dominika - atostogos be priekaištų Estai kviečia išbandyti savo sukurtą egzotišką sporto šaką Lietuvoje Jungtinės Karalystės turizmo profesionalai domėsis priešingybėmis - ramaus kaimo bei aktyvaus miesto turizmo galimybėmis Maldyvai: miniatiūrinėje saloje telpančios tobulos atostogos

Jūs tikriausiai žinote, kad Jungtinė Karalystė turi labai daug kolonijų ir, kad ši šalis turi ne tik Angliškus svarus, bet ir Škotiškus bei... Gibraltariškus?!  Ar žinote, kodėl Anglijos karalienė šypsosi tik ant Gibraltariškų  svarų banknotų? O gi todėl, kad ten yra ta Anglijos dalis, kurioje visada šviečia saulė!.. Aišku tik ne tada, kai mes ten keliaujame. Prisipažinsiu, kol mes atsitiktinai nenuvažiavome į Gibraltarą, aš apie jį nič nieko nežinojau. Pasirodo, Jos Didenybė  Anglijos Karalienė, turi mažytę paslaptį Ispanijos panosėje.

Gibraltaras – tai Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, neįveikiama jūrų tvirtovė, vienintelė Didžiosios Britanijos kolonija Europoje. Šioje šalyje gyvena apie 27 000 žmonių. Jie yra Didžiosios Britanijos piliečiai ir turi UK pasus. Gibraltaro oficiali kalba – anglų, bet visi čia moka ir ispanų. Mažame lopinėlyje (6 ) galima rasti ištisą kultūrų kokteilį: Ispanai, Maltiečiai, Anglai. Nors Gibraltaro užimama teritorija yra maža, bet gali pasigirti ypatingai turtinga istorija. Įrodymai apie tai, kad žmonių gyventa ant Gibraltaro uolos, siekia net neandertalietišką laikotarpį.  

Jei nuspręstumėte aplankyti šią nedidelę teritoriją, įsitaisiusią Europos pakraštyje, tarp Ispanijos ir Maroko, žinokite, kad Gibraltare galite daug ką įdomaus pamatyti ir nuveikti - ne tik trumpai pažvelgti į jį.

Visi pirmą kartą įvažiuojantys į šią šalį, privalo turėti omenyje, kad degant raudonam šviesoforo signalui, būtina sustoti ir praleisti...ką tik nusileidusį lėktuvą! Taip, Jūs teisingai supratote. Viena iš Gibraltaro įdomybių yra ta, kad pagrindinis į centrą vedantis greitkelis pavadintas Vinstono Čerčilio vardu, kertasi su lėktuvų pakilimo taku. Neveltui Gibraltaro oro uostas  yra oficialiai pripažintas vienas pavojingiausių visoje Europoje!  

Dar vienas išskirtinis dalykas Gibraltare - čia laisvėje gyvenančios beuodegės makakos – vienintelės laukinės beždžionės visoje Europoje. Yra sakoma, kad Gibraltaras tol priklausys Didžiajai Britanijai, kol beždžionės gyvens šioje uoloje. Matyt todėl jas čia labai saugo ir globoja. Mieste pirmuosiuse aukštuose visur įrengtos langinės, kurios laikomos uždarytos, nes kartais beždžionės nusileidžia nuo uolų ir, patekusios į namus, pridaro daug betvarkės.

Ispanai ne kartą bandė išplėsti šį brangų žemės gabalėlį iš Anglijos Karalienės, kuriai teisėtai atiteko Gibraltaras jau 1830 metais. Todėl Jos Didenybė, net nesiruošia atiduoti tokios strategiškai puikios vietos iš pavydo mirštantiems ispanams. Svarbu žinoti, kad Gibraltaras nepriklauso Šengeno zonai, tad  norint turistams įvažiuoti, jie privalo būti Europos piliečiai arba turėti Gibraltaro vizą, išduodamą Jungtinės Karalystės ambasadose. Tačiau, kaip bebūtų sunku papulti į šį paslaptingą žemės kampelį, tai padaryti tikrai verta.

Gibraltaras, tai unikali vieta bet kuriam keliautojui. Čia būtina patyrinėti jų garsiasias uolas, kurios iš tiesų nėra skirtos turistams. Uolos viduje yra išsidriekusios  ištisos labirintų, slaptų tunelių  bei kelių raizgalynės, kurių ilgis yra 4 kartus didesnis nei paviršiuje. Tad jos yra akylai prižiūrimos nematoma karine akimi, įsikūrusia pačioje uolos viršūnėje, turistams uždraustoje zonoje.  Atkreipkite dėmesį Gibraltare į visas jo šventoves ir mečetes. Gibraltarą įtakojo didelis kultūrų mišinys, o kartu ir religinis jų derinys.

Tai yra pats piečiausias Europos taškas. Priekyje matosi Afrika, vienoje pusėje krantą skalauja Atlanto vandenynas, kitoje – Viduržemio jūra. Vaizdai nuo uolos - fantastiški. Čia nuo aukštos kalvos taip pat galėsite pasigėrėti žaidžiančiais ir įvairius triukus natūralioje aplinkoje atlikinėjančiais delfinais ir banginiais.

Mes keliom valandėlėm užsukę pasisvečiuoti, pasijutome čia kaip namie - angliški bankai, parduotuvės, iškabos. Tik „fish and chips“ betrūksta! Tad linkime ir Jums puikių įspūdžių!

Straipsnį paruošė Goodway Travel – Jūsų geriausias kelionių draugas!