Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Graikijoje pateikti kaltinimai dėl protestus išprovokavusio muzikanto nužudymo įtariamam neonaciui

22/09/2013

Taip pat skaitykite

Policijos ieškota vienuolikmetė rasta pas draugę Vilkaviškio rajone suniokotos kapinės Nuteistųjų konfliktus sukelia ir griežtas lygtinis paleidimas - Kalinių globos draugijos vadovas H.Daktaras nuo savo bylos nori nušalinti Generalinės prokuratūros prokurorą

Atėnai, rugsėjo 21 d. (AFP-BNS). Graikijos teisėsauga šeštadienį pateikė kaltinimus neonaciui, įtariamam nužudžius muzikantą antifašistą, kai šis incidentas provokuoja protestus ir įtampą skolų prislėgtos šalies visuomenėje.

45 metų sunkvežimio vairuotojui Georgui Rupakijui (George Roupakias), kuris esą prisipažino dėl ryšių su neonacių partija "Auksinė aušra", kaltinimai buvo pateikti, kai jis stojo prieš tiriantįjį teisėją Pirėjo uostamiestyje.

G.Rupakijas kaltinamas tyčine žmogžudyste ir neteisėtu ginklo laikymu, tačiau jis paprašė leisti jam pačiam gintis teisme, sakė vienas teisėsaugininkų, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Vyras buvo atvežtas į teismą vilkėdamas neperšaunamą liemenę, o teismo pastatą buvo apsupę policininkai ir specialiųjų pajėgų nariai. Po tris valandas trukusio posėdžio teisėjas nurodė, kad kaltinamasis turi likti suimtas.

Kaip praneša naujienų agentūros AFP žurnalistas, apie 2 000 protestuotojų, skanduodami "Sustabdykit fašistus", nešė transparantus ir vėliavas su fašizmą smerkiančiais šūkiais per taikias eitynes vakariniame Atėnų rajone Nikėjoje - netoli tos vietos, kur 34 metų hiphopo atlikėjas Pavlas Fisas (Pavlos Fysso) buvo mirtinai subadytas trečiadienį paryčiais.

"Norime išspirti fašistus iš mūsų rajonų. Visus šiuos metus jie terorizuoja, muša žmones ir netgi priėjo iki žmogžudysčių", - Pirėjo, esančio netoli Atėnų, savivaldybės tarybos narys Tanasis Diavolakis (Thanassis Diavolaki) sakė AFP.

"Šiandien siunčiame dar vieną žinią "Auksinės aušros" fašistams, jog jie nepageidaujami mūsų rajone", - pridūrė protestuotoja Katerina Doridu (Katerina Doridou).

P.Fisas, kuris turėjo sceninį vardą "Killah P", buvo nudurtas darbininkų klasės Atėnų rajone Keratsinyje.

Policija nurodė, kad auka prieš mirdamas nurodė, jog užpuolikas buvo G.Rupakijas.

"Auksinė aušra" skubiai paneigė bet kokius ryšius su įtariamu žudiku, bet greitai buvo paskelbta nuotraukų, kuriose G.Rupakijas matomas dalyvaujantis partijos renginiuose. Kaip pranešama, šioje organizacijoje dirbo ir jo šeimos nariai.

Dabar prokurorai imasi visų įstatymuose numatytų priemonių prieš šią partiją; premjeras Antonis Samaras taip pat pareiškė neleisiantis "Auksinei aušrai" "nuodyti" visuomenės ir "pakirsti" demokratijos.

"Vyriausybė yra pasiryžusi neleisti nacių palikuonims nuodyti mūsų socialinio gyvenimo, vykdyti nusikaltimų, terorizuoti ir pakirsti pamatų šalies, kuri pagimdė demokratiją", - per televiziją pareiškė A.Samaras.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt