Ar teko kada nors peržiūrėti atostogų įrašą ir nusivilti? Amą atėmusios kalnų viršukalnės, atrodo, niekuo nesiskiria nuo gimtinėje pūpsančių kalvų, o įspūdingo pažintinio tako vaizdo įraše matosi apdulkėjęs takelis vietoj gamtos grožio? Jeigu taip, skaitykite toliau, nes rasite naudingų patarimų, kaip iš karto pagerinti vaizdo įrašų, nuotraukų kokybę be didelių pastangų ar papildomų išlaidų. Taip pat pažeriame idėjas, kaip išsirinkti tinkamiausią vaizdo kamerą jūsų atostogoms.
Su veidrodiniu fotoaparatu jūros dugno neįamžinsite
Pradėkime nuo to, kad priklausomai nuo jūsų atostogų pobūdžio, reikėtų pasirinkti ir su kuo jas įamžinsite. Jeigu žadate nardyti, ne vieną šimtą eurų kainuojantis profesionalus veidrodinis fotoaparatas turės mažai naudos. „Aktyvioms atostogoms geriausia rinktis veiksmo-aktyvaus sporto kameras. Įdėtos į vandeniui atsparų dėklą, jos gali būti panardintos į gylį iki 30 metrų. O panaudoję įvairius kamerai skirtus priedus, ją lengvai pritvirtinsite beveik visur – prie šalmo ar keturračio rankenos dinamiškiems vaizdo įrašams nufilmuoti.“ – teigia „ACME Europe“ Produktų techninės srities specialistas Justas Tamošiūnas.
„Tuo tarpu, jeigu atostogų metu su šeima ar draugais vaikščiosite po muziejus ar parkus, rinkitės jau minėtuosius fotoaparatus arba praeitais metais rinkoje pasirodžiusias 360° kameras, kurios leis nufilmuoti vaizdą aplink save 360° kampu. Profesionalių 360° kamerų kaina siekia dešimtis tūkstančių, tačiau rinkoje tikrai yra ženkliai pigesnių alternatyvų mėgėjiškiems vaizdo įrašams. Mūsų pačių asortimente neseniai pasirodė 360° kamera, kurios kaina nesiekia 160 eurų.“ – pasakoja J. Tamošiūnas. Jis taip pat priduria, kad dabar sparčiai populiarėja dronais daryti vaizdo įrašai ir nuotraukos: „Galite rinktis dronus tiek su integruota kamera, tiek su universaliu dėklu, į kurį įsidėsite savo jau turimą veiksmo-aktyvaus sporto kamerą.“
Brangus fotoaparatas negarantuoja kokybiškų nuotraukų
Dalis žmonių mano, kad įsigijus brangų fotoaparatą su įspūdingomis specifikacijomis kokybiškos nuotraukos gausis savaime. Deja, dažnai automatinis režimas ir visko iš eilės pyškinimas norimo rezultato neduoda. Pateikiame paprastus, bet veiksmingus profesionalios fotografės ir fotografijos kursų dėstytojos Eglės patarimus, kaip be jokių didelių pastangų pagerinti nuotraukas:
Elementarūs, bet veiksmingi patarimai kokybiškesniems vaizdo įrašams
Atostogų vaizdo įrašo kokybė priklauso ne tik nuo pasirinktos kameros ar fotoaparato. Tinkamai parinktas kameros judėjimas, apšvietimas ar filmavimo kampas įprastą kadrą gali paversti kinematografiniu. Dalinamės apie keliones rašančių tinklaraštininkų patarimais, kaip be didelių pastangų įamžinti kokybiškesnius vaizdo įrašus:
Taigi, kai kitą kartą ruošitės slidinėti, pasiimkite veiksmo kamerą vietoj veidrodinio fotoaparato, o lankydami muziejus – atvirkščiai. Atkreipkite dėmesį į krintančią šviesą, foną kadre bei kitas minėtas smulkmenas ir paverskite savo atostogų nuotraukas vertomis paveikslėlio.
Nuotraukų autorė Eglė Santockytė
Nuotraukų autorė Eglė Santockytė
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |